Nechajte nám na seba kontakt, čoskoro sa Vám ozveme s ponukou

alebo
Pomáha Vám
2. 2. 2017

CBRE Slovensko

Bratislavské sídlo Amazonu a ďalších firiem zmenilo majiteľa

Luxemburský vlastník predal administratívnu budovu Park One v centre Bratislavy. Za 35,6 milióna eur ju získal ČS realitný fond spravovaný investičnou spoločnosťou REICO Českej sporiteľne.

 

 

 

 

 

Deväťpodlažná budova Park One bola otvorená v roku 2007 na rohu Námestia 1. mája a Kollárovho námestia. Developerská spoločnosť Convergence do nej investovala 22 miliónov eur. Celková prenajímateľná plocha dosahuje 13 200 štvorcových metrov, v štvorpodlažnej podzemnej garáži je 167 parkovacích miest.

Budova je plne obsadená. Sídlia tu viaceré pobočky nadnárodných spoločností. Viac než polovicu plochy zaberá najväčší nájomca Amazon, ďalej tu sídlia Zurich Insurance Group, L’Oréal či CBRE. Práve posledne menovaná realitná poradenská spoločnosť zastupovala pri predaji doterajšieho majiteľa Falcon II Fund.

„Sme veľmi radi, že sme sa mohli podieľať na predaji tejto prémiovej administratívnej budovy v centre Bratislavy. Ide o nehnuteľnosť, ktorá ponúka veľmi dobrú perspektívu a potenciál príjmov v dlhodobom horizonte,“ hovorí šéf oddelenia investičných nehnuteľností v CBRE Slovensko Marián Mlynárik.

„Budova Park One je dôležitým prírastkom do slovenského portfólia ČS nemovitostního fondu. Touto akvizíciou fond zaisťuje hlavné sídlo silnej nadnárodnej korporácie, spoločnosti Amazon, v centrálnej bratislavskej lokalite,“ hovorí Václav Kubáček, vedúci oddelenia akvizícií, predajov a oceňovania nehnuteľností REICO IS ČS.

ČS realitný fond spoločnosti REICO vznikol v roku 2007 a je najväčším a zároveň najstarším realitným fondom svojho druhu v Českej republike. Ku koncu decembra 2016 mal viac než 50- tisíc podielnikov.

Kúpou Park One sa počet budov v portfóliu tohto investora zvýšil na 11, z toho tri sú v Bratislave, a celkový majetok po tejto transakcii narástol na viac ako 450 miliónov eur.