Nechajte nám na seba kontakt, čoskoro sa Vám ozveme s ponukou

alebo
Pomáha Vám
20. 3. 2020

Poznáme víťazov štvrtého ročníka súťaže Office roka 2019

Aj vy ste si mysleli, že kancelárske priestory na Slovensku sa nedokážu vyšplhať na úroveň svetovej kvality? Opak je pravdou! Kancelárie prihlásené do súťaže Office roka už tradične poukazujú na to, že inovatívne riešenia, vkusný dizajn, najhorúcejšie trendy či kreatívne myšlienky nie sú pre nich žiadnou neznámou. Ktorým firmám sa podarilo prebojovať až na stupienok víťazov? 

Do štvrtého ročníka súťaže sa prihlásilo celkom 30 firiem, pričom o prvenstvo bojovali  v troch kategóriách: Zdravá kancelária, Inovatívna kancelária a Kancelária ako DNA firmy. Vyhlásený bol aj Absolútny víťaz Office roka. Výsledky súťaže sú uverejnené na www.officeroka.sk

Absolútnym víťazom štvrtého ročníka Office roka sa stala spoločnosti HB REAVIS. Ich priestory sú integráciou verejného bistra, eventového priestoru, coworkingu aj smart kancelárií v jednom. Spolu viac ako 40 rôznych častí vytvára priestory vhodné nielen na sústredenú prácu (home desk, focus room, library), ale aj spoluprácu (meeting rooms, value creation space, project islands) či relax (music room, play room, nap room, yoga space). Unikátnosť priestorov podčiarkujú aj smart technológie, ktoré podporujú produktivitu, angažovanosť, ale aj zdravie zamestnancov či ochranu životného prostredia.  

Prvenstvo v kategórii „Zdravá kancelária“  získala spoločnosť AUSTRIAN BETON WERK. Tá ukázala, že aj office umiestnený v srdci závodu na výrobu betónových prvkov môže mať množstvo nielen zdravých, ale aj zelených častí. Dominujú v ňom faktory ako starostlivosť o zdravie zamestnancov a životné prostredie, ale aj unikátne prvky interiéru ako živý strom či podlahy a steny s prírodným povrchom.  

Víťazom kategórie „Inovatívna kancelária“ je coworkingové centrum CAMPUS CITY. Jeho priestory sú vytvorené tak, aby boli cez deň vhodné na flexibilný štýl práce, večer zase na vytváranie komunity. V spoločenskej časti nájdete napríklad gauče ako v obývačke, vysoké stoly na prácu, polootvorené sedenia či telefónne búdky. Večer tu vzniká priestor na rôzne podujatia. V druhej časti sa nachádzajú súkromné kancelárie, zasadačky aj miestnosti pre krátke stretnutia.

V kategórii „Kancelária ako DNA firmy“ triumfovala spoločnosť WEB SUPPORT. Tá je jasným dôkazom toho, že už po prekročení prahu dverí spoločnosti môže mať človek pocit, že v nich sídli slobodná a otvorená firma. S nezameniteľným DNA tejto spoločnosti je prepojená aj vizuálna stránka priestorov poukazujúca na digitálnu komunikáciu, ktorej sa firma venuje. Pracovisko totiž architekti vyskladali ako matičnú dosku počítača. Navyše, priestory pre tímy prebrali farebnosť diel Pavla Nováka, čím získali komixový nádych. Nájdete tu aj „obývačku“, ktorá sa pravidelne mení na prednáškovú sálu.

 

POROTCOVIA OCENILI KREATIVITU AJ RÔZNORODOSŤ KANCELÁRSKYCH PRIESTOROV

O víťazoch rozhodovala odborná porota, ktorú aj tento rok tvorila zaujímavá zostava popredných odborníkov z radov architektov, dizajnérov či projektových konzultantov. Patrili medzi nich Barbora Markechová z Bogle Architects, Peter Stec z Peter Stec Studio,, Katarína Cihová z Wood & Company Real Estate, uznávaný dizajnér Michal Riabič, ale aj Ján Matulník zo spoločnosti CBRE. Zo všetkých tridsiatich finalistov sa do užšieho výberu podarilo prebojovať TOP 8 kanceláriám. Tie mali možnosť privítať odbornú porotu na osobných prehliadkach, ktoré nakoniec rozhodli o víťazoch. 

 „Bola som príjemne prekvapená ich autentickosťou, rôznorodou dynamikou, nekonvenčnými dizajnovými riešeniami a veľkým dôrazom kladeným na flexibilné využitie priestoru,“ poznamenala Barbora Merkechová. Podobne opisuje prihlásené projekty aj ďalší z porotcov, Ján Matulník zo CBRE. „Rôznorodé, kreatívne, menšie i väčšie. V každom prípade, úroveň finalistov bola vysoká,“ hovorí.

O tom, že prihlásené kancelárie boli nielen rôznorodé, ale aj unikátne, svedčia aj slová ďalšieho z porotcov, dizajnéra Michala Riabiča. „Máme šťastie, že do súťaže sa prihlásili nielen tí, ktorí robia podľa súčasných trendov, ale aj takí, ktorí dnešné trendy už aj medzinárodne definujú,“ opisuje Riabič.

Radosť z toho, že spoločnosti pristupovali k svojim priestorom so sebavedomím neskrývala ani porotkyňa Katarína Cihová. „Všetci finalisti urobili veľký kus dobrej práce a priniesli do kancelárskych priestorov prvky, ktoré návštevníka bavia a premenia jeho návštevu na zážitok. Je veľmi príjemné vidieť, ako sa pracovné prostredie posúva do zmysluplnej a funkčnej hravosti,“ poznamenala. 

„Návštevy kancelárií boli inšpiratívne a povzbudzujúce. Je zrejmé, že na Slovensku začíname zdieľať a dokonca v niektorých prípadoch aj spoluvytvárať inovatívne priestorové koncepty podporujúce novú kreatívnu ekonomiku,“ uzatvára s nadšením aj piaty porotca, architekt Peter Stec.

Súťaž OFFICE ROKA už štvrtý rok organizuje realitno-poradenská spoločnosť CBBRE. Generálnym partnerom súťaže bola spoločnosť Wood & Company Real Estate a partnermi boli spoločnosti Microsoft, Proudly, Liko-s, Bavaris, Nespresso, Quboard, Nestlé, Victoria´s Gallery, Froosh, Regus  a Welcome to the Jungle. Mediálnym partnerom bol týždenník TREND.

Víťazi súťaže Office roka boli vyhlásení dnes, 19. marca 2020 na webovej stránke projektu.  Fotografie súťažných priestorov nájdete na www.officeroka.sk

 

VÝSLEDKY SÚŤAŽE OFFICE ROKA 2019:

  • ABSOLÚTNY VÍŤAZ: HB Reavis
  • Kategória INOVATÍVNA KANCELÁRIA: Campus City
  • Kategória ZDRAVÁ KANCELÁRIA: Austrian Beton Werk 
  • Kategória KANCELÁRIA AKO DNA FIRMY: Web Support