Nechajte nám na seba kontakt, čoskoro sa Vám ozveme s ponukou

alebo
Pomáha Vám
9. 3. 2020

Zdroj: Firemnereality.sk

Bratislavský administratívny komplex Rosum má nového majiteľa.

Kancelárska budova Rosum, ktorá sa rozprestiera na rohu Bajkalskej a Ružinovskej ulice, má od minulého týždňa svojho nového majiteľa. Penta Real Estate predala túto nehnuteľnosť rakúskej spoločnosti ECE European City Estates za 60 miliónov eur.


Administratívny komplex Rosum v sebe zahŕňa viac ako 22 000 m² prenajímateľných kancelárskych priestorov, ktoré sa môžu pýšiť nielen vysokou kvalitou, ale aj environmentálnymi štandardami. Okrem toho, priestory v sebe zahŕňajú aj špeciálnu retailovú sekciu pre obchod a služby. Medzi najväčších nájomcov tejto budovy patria spoločnosti News and Media Holding, Covestro, Teva Pharmaceuticals či Nestlé. Celý komplex sa rozprestiera v 2 vežiach – severnej a východnej, ktoré sú konštrukčne prepojené integrovaným parkovacím domom na spodných podlažiach so 470 parkovacími miestami. Na streche sa nachádza priestranná terasa s množstvom zaujímavých zelených prvkov. Budova má aj medzinárodne uznávaný certifikát LEED na úrovni „GOLD“. 


„Predaj komplexu Rosum považujem za dôkaz toho, že aj na bratislavskom trhu je možné realizovať projekty, ktoré sú svojou technickou kvalitou, ale aj komerčným nastavením zaujímavé aj pre medzinárodných investorov. Rosum patrí medzi naše najúspešnejšie projekty. Zároveň, pre Penta Real Estate je skvelou vizitkou aj do budúcna,“ hovorí Juraj Nevolník, výkonný riaditeľ Penta Real Estate Slovensko. 


„Keďže kancelársky projekt Rosum je jedným z najkvalitnejších na bratislavskom trhu, aj z dlhodobého pohľadu predstavuje skvelú investíciu. Hneď po kúpe biznis centra BCT2 v Košiciach ide o našu druhú akvizíciu v rámci portfólia nehnuteľností,“ hovorí Dejan Mansfeld-Rupnik, člen predstavenstva ECE European City Estates Group.


Môžeme očakávať, že investícií bude v najbližšom období aj naďalej pribúdať a tento rok by sa mohli vyšplhať až na sumu 1 milardy eur. Vyplýva to z prieskumu Market Outlook z dielne realitno-poradenskej spoločnosti CBRE. K predaju sa vyjadril aj Anthony Selman, vedúci oddelenia investičných nehnuteľností pre región strednej a východnej Európy a Slovensko v CBRE. „Predaj kancelárskej budovy Rosum spoločnosti ECE je dôkazom toho, že slovenský trh je aj naďalej veľkým lákadlom pre medzinárodný kapitál. Kvalita developerskej činnosti spoločnosti Penta vo veľkej miere prispela k tomu, že po prvýkrát významný medzinárodný investor kúpil kancelársku nehnuteľnosť mimo už tradičnej bratislavskej CBD, čím stanovil aj nový trhový štandard,“ uzatvára Anthony Selman.