Nechajte nám na seba kontakt, čoskoro sa Vám ozveme s ponukou

alebo
Pomáha Vám
1. 4. 2022
“Verdikt poroty je potvrdením toho, že zámery a úsilie firmy bolo pretavené do funkčného pracovného prostredia.”

Kto rozhodne o víťazovi OFFICE ROKA?

Prestížna súťaž OFFICE ROKA úspešne vstúpila do 6. ročníka. Aktuálne organizátor, realitno-konzultačná spoločnosť CBRE, uzatvorila prihlasovanie a do hodnotenia sa púšťa odborná porota. Mená finalistov sa dozvieme začiatkom apríla. Kto teda bude posudzovať najlepšie pracovné priestory?

Kancelárie v novej ére sú na svetovej úrovni

Ambíciou šiesteho ročníka súťaže OFFICE ROKA, ktorú organizuje CBRE, je ukázať, že aj v pandemických časoch a v novom normále vznikajú pracovné priestory na svetovej úrovni, ktoré odzrkadľujú najnovšie potreby zamestnancov. Dôkazom prestíže projektu je i vysoký počet prihlásených kandidátov. O titul Absolútneho víťaza bude tento rok súťažiť 29 spoločností, ktoré budú inšpiráciou pre ostatných, ako budovať prostredie, ktoré ocenia aj odborníci. Napokon Peter Rajčák, Group Creative Director z agentúry EFFECTIVITY, ktorá minulý rok zvíťazila v kategórii Kancelária ako DNA firmy, zisk ocenenia opísal takto: „Bol to nezabudnuteľný moment. Ocenenie OFFICE ROKA sme získali v čase, kedy sa končila éra home office-ov a ľudia sa pomaly vracali do práce. „Oddnes robíme v office roka,“ hovorievali naši zamestnanci. Radosť zo zdieľaných priestorov bola obrovská a naše priestory sa stali okamžite benefitom aj pre ďalších nových kolegov.“

Do porotcovských kresiel v tomto roku zasadnú experti z oblasti realitného trhu, architektúry aj dizajnu. Rozhodovanie poroty je dvojstupňové. V prvom kole majú v rukách výber finalistov spomedzi 29 prihlásených, v druhom kole určia víťazov jednotlivých kategórií a udelia titul Absolútny víťaz OFFICE ROKA. Odborná jury bude aj tento rok hodnotiť najlepšie kancelárie aj v kategóriách Kancelária ako DNA firmy, Inovatívna kancelária a Zdravá kancelária.

Akí odborníci sú tento rok v porote OFFICE ROKA?

  

  • Adrian Bódis, country manager Slovenská republika, IMMOFINANZ

Pracoval v poradenskej spoločnosti Deloitte, následne na viacerých manažérskych pozíciách v sieťových odvetviach. Od roku 2016 pôsobí v skupine IMMOFINANZ, ktorá je jedným z najväčších realitných hráčov a investorov v strednej Európe a špecialista na retailové a kancelárske priestory. Adrian Bódis tvrdí, že ak chcú manažéri vrátiť ľudí do kancelárií, musia im jednoducho poskytnúť oveľa lepšie pracovné miesto, komfort a ušetrenie času v porovnaní s prácou z domu.

  • Lucia Ortutová, architekt/ORTUTA ARCHITECTS

Vo svojich začiatkoch pôsobila v ateliéri Siebert&Talaš, pričom následne sa začala venovať rezidenčnému sektoru po dizajnovej aj projekčnej stránke. Počas tohto obdobia pôsobila aj ako lektorka kurzu interiérového dizajnu v Slovenskej realitnej akadémii a od roku 2014 je hosťujúcou architektou v obľúbenej televíznej relácii Nové Bývanie. Aktuálne pôsobí spoločnosť ORTUTA ARCHITECTS, ktorú založila spoločne s manželom.

  • Elena Labancová, facility manager, Swiss Re

Má dlhoročné skúsenosti v oblasti procurement, facility & workplace managementu. Aktuálne pôsobí v spoločnosti Swiss Re, ktorá má na Slovensku svoje druhé najväčšie zastúpenie na svete. Kancelária Swiss Re sa stala v roku 2018 Absolútnym víťazom súťaže OFFICE ROKA a víťazom v kategórii Inovatívna kancelária. Elena Labancová sa zaujíma o architektúru a technológie.

  • Peter Chaban, architekt / SKA, ateliér Chybík + Kristof

Už počas štúdia na FA STU Bratislava začal pracovať v ateliéri Cakov-Makara ako junior architekt a v neskorších fázach projektový manažér. O niekoľko rokov založil štúdio a:rch rudohradsky chaban. V tomto období získal slovenskú cenu za architektúru CE.ZA.AR 2012 za najlepší interiérový dizajn s projektom hudobného klubu kiloWatt. Na svojej ceste vlastného rastu sa stal autorizovaným architektom SKA a založil architektonické štúdio Flying Treehouse. V roku 2016 spojil svoje sily s Chybik + Kristof a sa stal lídrom Slovenskej kancelárie. Pre časopis Forbes spoločne vytvorili priestor, ktorý v kategórii Kancelária ako DNA firmy získal ocenenie Office roka 2018.

  • Michal Staško, dizajnér, SAID, ateliér a11

Okrem kreatívnych služieb v oblasti produktového, grafického a interiérového dizajnu sa venuje aj šperkárstvu, návrhom nábytkov, svietidiel a odevov, prednášaniu, školeniu a porotcovaniu. Je držiteľom ocenenia RedDot Design Award za produkt 3k od firmy TULI. Získal Krištáľové krídlo v kategórii Výtvarné umenie a Národnú cenu za dizajn keramických kachiel Nox.

Projekt OFFICE ROKA uzatvorí zaujímavá konferencia o pracovnom prostredí a ľudských zdrojoch

Po slávnostnom udelení cien víťazom v jednotlivých kategóriách sa bude konať aj zaujímavá konferencia, kde bude rovnako diskutovať viacero odborníkov. Konať sa bude  9.  júna 2022, pričom sa na nej bude diskutovať o najaktuálnejších témach z oblasti pracovného prostredia a ľudských zdrojov. V agende konferencie sú napríklad témy moderných štýlov práce, najnovšie trendy pracovísk, ale aj agenda ESG a jej pridaná hodnota, koncept flexibilných kancelárií, alebo manažovanie virtuálnych tímov v hybridnom prostredí. Jednou z kľúčových tém bude panelová diskusia expertov z praxe o návrate ľudí do kancelárií. 

6. ročník OFFICE ROKA sa môže uskutočniť vďaka partnerom súťaže. Generálnym partnerom je  myhive - flexibilný koncept kancelárskych priestorov. Vďaka patrí aj technologickému partnerovi spoločnosti Microsoft, a samozrejme, dlhodobým partnerom OFFICE ROKA Nespresso, BavarisPremiumBrands.

Viac informácií nájdete na stránke projektu www.officeroka.sk.

Všetko o programe konferencie, spíkroch, ale aj predaj lístkov nájdete na https://www.officeroka.sk/konferencia