Nechajte nám na seba kontakt, čoskoro sa Vám ozveme s ponukou

alebo
Pomáha Vám
12. 4. 2022
Predstavujeme finálovú jedenástku OFFICE ROKA

Predstavujeme finálovú jedenástku OFFICE ROKA

Porota OFFICE ROKA vybrala 11 finalistov, ktorí ašpirujú na jedno z ocenení už 6. ročníka tejto súťaže, a ktorých priestory osobne navštívi. Všetci finalisti získajú nakrútenie virtuálnej prehliadky svojich priestorov. Podľa organizátora, realitno-poradenskej spoločnosti CBRE Slovensko, sú prihlásené priestory z pohľadu funkcionalít, dizajnu aj architektúry nápadité, odzrkadľujú najnovšie trendy v oblasti pracovných priestorov, implementujú aktuálne požiadavky i potreby zamestnancov a vytvárajú tak funkčný priestor pre spoluprácu a komunikáciu.

 

Tento ročník súťaže OFFICE ROKA dokazuje, že kvalitné a kreatívne pracovné priestory sú pre firmy stále dôležitejšie. „Spoločným menovateľom sú najmä humano-centrické trendy, pre ktoré je charakteristické vytváranie priestorov podľa potrieb a želaní ľudí – zamestnancov aj investorov. Ďalším z významných trendov, na ktorý reflektujú všetci finalisti, je hybridná práca a vytváranie takých priestorov, ktoré sú atraktívne aj pre zamestnancov pracujúcich prevažne na diaľku. Môžem s potešením skonštatovať, že napriek pokračujúcej pandémii, materiálovej kríze a ďalším náročným okolnostiam, sa na Slovensku stále rodia špičkové priestory, ktoré nás neprestávajú prekvapovať svojou kreativitou a dizajnom,“ uviedol Tomáš Pecek, riaditeľ oddelenia architektúry a projektového manažmentu CBRE Slovensko.

Finálová jedenástka OFFICE ROKA vzišla z hodnotenia odbornej poroty, ktorá jednotlivým prihláseným spoločnostiam prideľovala body. Po ich sčítaní, teda na základe celkového skóre, do finále postupuje 11 spoločností, ktorým CBRE Slovensko srdečne gratuluje. Sú nimi v abecednom poradí:

Asseco Central Europe – každý priestor v novej budove je na mieru šitý potrebám tímov a jednotlivcov, Stratégii vytvorenia nového multifunkčného a pôdorysne členitého priestoru predchádzal hĺbkový prieskum potrieb zamestnancov. Vnútrofiremné zmeny sa premietli aj do pracovného prostredia.

BASE – flexibilné kancelárie sa nachádzajú v zrekonštruovanej národnej kultúrnej pamiatke, v Jurkovičovej Teplárni. Fit-out nájomných priestorov zámerne pracuje s  kontrastom nových a pôvodných prvkov, čím vnikol zaujímavý kreatívny priestor.

BK – priestory vo vynovenej historickej budove Pradiareň 1900 pôsobia vzdušne, elegantne a nadčasovo. Realizáciu interiérov kancelárie si spoločnosť riešila vo vlastnej réžii. Pracovné priestory sú ladené do jemných tónov s čistými líniami skla a sú doplnené kovovými prvkami a kvetmi.

CONCEPTARCH – do detailov premyslený interiér, ktorý slúži nielen ako firemná vizitka architektonických služieb, ale aj ako „základňa“ pre kolegov, ktorí sa rozhodli zostať v režime home office. Priestor je elegantný a náročný, budovaný s citom a dôrazom na kvalitu.

Dentons Europe CS LLP – kancelárie ponúkajúce priam pohľadnicové výhľady smerom k Dunaju sú výsledkom rovnováhy medzi požiadavkami na seriózny a solídny priestor pre právnickú firmu, a zároveň požiadavkami na zohľadnenie súčasných trendov, teda na intímnejšie a menej formálne administratívne priestory.

IPM Group – všetky aspekty dynamickej firemnej kultúry a medzinárodného rozmeru firmy architekti pretavili do návrhu nových kancelárií uprostred Bratislavy. Hlavnými piliermi návrhu priestorov boli mobilita, infraštruktúra a energia. Priestory majú prémiové vybavenie a všadeprítomný je elegantný dizajn.

ITB Showroom – priestor priamo komunikuje s ulicou a interiér, s prevažujúcou bielou farbou, tvorí neutrálne pozadie, akési javisko. Vystupujú na ňom ľudia, modely nehnuteľností a kvety. Celkový dojem z priestorov podčiarkuje elegancia, trvácnosť a serióznosť.

LANG BENEDEK ASSOCIATED ARCHITECTS – návrh je koncipovaný so zámerom  maximálne uľahčiť pohyb a komunikáciu v architektonickom ateliéri, a zároveň zjednocovať pôdorysný tvar priestoru. Dôležitou výtvarnou a psychologickou súčasťou interiéru je zeleň. Ateliér je vizuálne aj pocitovo   prepojený s veľkou drevenou terasou.  Nábytok na mieru je tiež z prírodných materiálov.

METROHM Research Slovakia – filmová tematika kultových filmov Matrix a Hobit bola súčasťou   firmy už od jej založenia. Bola aj podkladom pre trúfalý koncept, v ktorom pracovná časť prislúcha sci-fi tematike, naopak, oddychová časť tematike Fantasy. Formálneho biznisové prostredie sa tak transformovalo a zhmotnilo kultúru spoločnosti až do úplných detailov - odkazov na filmy. 

SOFTEC – najdominantnejšou črtou priestoru je prepojenie dvoch podlaží interiérovým schodiskom, čím sa vytvorila veľká socializačná zóna (tzv. Lúka), v ktorej sa môžu zamestnanci spontánne stretnúť. Priestory rešpektujú princípy activity based working, ktoré doplnili ďalšie prvky na podporu hybridnej práce a zdieľania pracovných miest.

The Spot – startupový HUB sa rozprestiera na štyroch poschodiach v budove Sky Park Offices a prepája kultúru materskej firmy Vacuumlabs s požiadavkami jednotlivých startupov. Vyše 50 zasadacích miestnosti podporuje kreativitu a kolaboráciu. Srdce projektu s neformálnou priateľskou atmosférou tvorí vlastná kaviareň s profesionálnymi baristami.

Porota v najbližšom období osobne navštívi kancelárie finalistov a vyberie víťazov jednotlivých kategórií: Kancelária ako DNA firmy, Inovatívna kancelária, Zdravá kancelária, a samozrejme udelí aj hlavný titul Absolútny víťaz OFFICE ROKA 2021. Mená ocenených sa dozvieme koncom mája.

Projekt bude následne pokračovať konferenciou OFFICE ROKA, ktorá sa venuje najaktuálnejším trendom v pracovnom prostredí. Odborníci, hlavne z oblasti HR a workplace, budú diskutovať a zdieľať svoje skúsenosti z rôznych oblastí. Dotknú sa tém, ako napríklad zmeny konceptov práce a ich prínos, najaktuálnejšie office trendy, hybridná práca, udržateľnosť (ESG) v office sektore či dôvody návratu do kancelárií. Konferencia sa bude konať 9. júna v Einparku v Bratislave.  

6. ročník OFFICE ROKA sa môže uskutočniť vďaka partnerom súťaže. Generálnym partnerom je  myhive - flexibilný koncept kancelárskych priestorov. Vďaka patrí aj technologickému partnerovi spoločnosti Microsoft, a samozrejme, dlhodobým partnerom OFFICE ROKA Nespresso, Bavaris a PremiumBrands.

Fotky pracovných priestorov finalistov tohto ročníka si môžete pozrieť na https://www.officeroka.sk/finalisti

Viac informácií o súťaži, ale aj konferencii nájdete na stránke projektu www.officeroka.sk.