Nechajte nám na seba kontakt, čoskoro sa Vám ozveme s ponukou

Pomáha Vám
11. 8. 2022
Primark na Slovensku

Eurovea 2 prinesie už budúci rok prvý Primark

Zmeny v celej štvrti

Súčasťou výstavby v rámci mestskej štvrte Eurovea City pri nábreží Dunaja sú aj nové verejné priestory a športoviská. V pláne je realizovať veľký nábrežný park s výmerou 25 000 m2 aj celkom nový aktivity park inšpirovaný svetovými metropolami rozdelený na tri zóny podľa vekových kategórií, ktorý oživí aj doteraz nevyužitý priestor pod Mostom Apollo. Na Pribinovej ulici pribudne nová stromová alej a developer má ambíciu spojiť nábrežie pred Eurovea so zastávkou MHD na tomto moste.

„Eurovea 2 si vyžiadala viacročné prípravy, počas ktorých sme intenzívne komunikovali a zlaďovali svoje predstavy s odborníkmi, zástupcami magistrátu, mestských častí, so zástupcami ich odborných útvarov, s vlastníkmi dotknutých nehnuteľností, ako aj s verejnosťou. Naším cieľom je komplexné a premyslené dobudovanie celej zóny,“ hovorí výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.

Eurovea City predstavuje nábrežnú štvrť, ktorej súčasťou sú existujúce projekty nákupné centrum Eurovea, Tower 115 a PANORAMA CITY a po dokončení sa do nej zapoja aj Eurovea2 a všetky administratívne budovy PANORAMA BUSINESS. Administratíva bude tvoriť cca 285 000 m2, počet bytov dosiahne 1 470 m2 a 95 000 m2 budú tvoriť obchodné prevádzky a kongresové priestory ponúknu 8 500 m2.

V júni 2019 nákupné centrum Eurovea navštívilo viac ako 1 254 000 ľudí.“

Eurovea sa rozšíri a prinesie Primark

Rozvoj štvrte má presah aj na návštevnosť nákupného centra Eurovea. „V júni 2019 prekonala mesačná návštevnosť v Eurovea historický rekord od svojho otvorenia v marci 2010. V júni 2019 bola návštevnosť centra viac ako 1 254 000. Eurovea je obľúbená kvôli jej pozícii, atmosfére, modernej architektúre a samozrejme kvalitným nákupom, ktoré ponúka,“ sumarizuje Oľga Hammer, PR & marketingová manažérka Eurovea, ktoré ešte v roku 2014 kúpil Peter Korbačka, jeden z akcionárov J&T Real Eastate. Predávajúcim bol írsky developer Ballymore Properties a suma transakcie bola približne 364 miliónov eur. P. Korbačka okrem iného kúpil projekt City Arena Trnava a vstúpil aj do vlastníckych štruktúr španielskych nákupných centier GranCasa v Zaragoze, Valle Real v Maliaño-Camargo a Max Center Barakalde. Od otvorenia v roku 2010 sa stala Eurovea najnavštevovanejšou destináciou v Bratislave s viac ako 13 miliónmi návštev ročne.

„Jedným z kľúčových nájomníkov Eurovea 2 je írsky odevný reťazec Primark.“

Potenciál nákupného centra sa premietol aj do jeho extenzie. Komplex na nábreží Dunaja už avizoval 70% obsadenosť nových obchodných priestorov v extenzii. Po dokončení rozšírenia v roku 2022 narastie Eurovea na 84 000 m2. Jedným z kľúčových nájomníkov je írsky odevný reťazec Primark. Ten otvorí tu svoju prvú prevádzku na Slovensku, obchodný priestor na prenájom dosiahne celkovú plochu 5 100 m2, pričom pre zákazníkov bude k dispozícii na dvoch podlažiach predajná plocha 3 660 m2. Primark otvorí svoje "brány" v bratislavskom nákupnom centre Eurovea až v roku 2023. Denníku E to potvrdila Heather-Ann Cody, manažérka kampane zo spoločnosti Primark.

„Otvorenie toho obchodu je momentálne naplánované na rok 2023,“ uviedla.„Primark dlhšie hľadal vhodné obchodné priestory pre svoju obchodnú prevádzku na Slovensku a sme radi, že náš prvý obchod otvoríme v tomto etablovanom,  modernom nákupnom centre. Eurovea je pre Bratislavčanov dôležitou nákupnou aj spoločenskou destináciou a tešíme sa, že už čoskoro ponúkne zákazníkom aj našu úžasnú módu,“ uviedol Jose Luis Martinez de Larramendi, maloobchodný riaditeľ Primarku pre USA a región strednej a východnej Európy.

V Čechách otvorili prvý Primark v roku 2021 na Václavskom námestí. Počas prvých týždňov sa tvorili obrovské rady nakupujúcich. Podobný záujem možno očakávať aj v druhom Primarku v ČR, a to v OC Olympia v Brne, ktorého otvorenie je plánované na záver roka 2022. Treťou prevádzkou v stredoeurópskom regióne bude práve bratislavský Primark.

Primark je medzinárodná maloobchodná sieť, ktorá ponúka módu, kozmetiku a domáce potreby za najlepšie ceny na top adresách veľkých miest. Sieť vznikla v Dubline v roku 1969. V súčasnosti má viac ako 400 predajní. Primark je známy tým, že robí minimálny marketing a nepotrebuje žiadne veľké televízne reklamy. Predaj prebieha výlučne v predajniach – Primark neprevádzkuje online obchod ani dodávateľskú sieť.

Primark je iba jednou z viacerých nových značiek, ktoré na slovenský trh prinesie Eurovea 2. Okrem toho návštevníkom ponúkne najväčší food court na Slovensku, rozšírenú promenádu pri Dunaji, nové reštaurácie, kaviarne a verejné priestory, na ktorých podobe sa podieľala aj svetoznáma architektka Beth Galí. Celkovo je plánované otvorenie 100 nových prevádzok, čím sa Eurovea rozšíri spolu na 300 prevádzok.

Zdroj a foto: J&T RE