Nechajte nám na seba kontakt, čoskoro sa Vám ozveme s ponukou

alebo
Pomáha Vám
22. 3. 2018

CBRE

ČS nemovitostní fond kupuje priemyselný park Dubnica na Slovensku

ČS nemovitostní fond, ktorý je manažovaný - REICO investičná spoločnosť Českej sporiteľne, a.s., kupuje priemyselný park pri Dubnici nad Váhom. Hodnota tejto akvizície sa pohybuje na úrovni 38,9 milióna eur. Informuje o tom realitno-poradenská spoločnosť CBRE, ktorá pri obchodnej transakcii zastupovala predávajúceho, developerskú spoločnosť Invest4SEE Investment Holding GmbH.

Najväčším nájomcom priemyselného parku Dubnica je nemecká spoločnosť Continental, popredný svetový výrobca pneumatík a dodávateľ technologických riešení pre automobilový priemysel, ktorý zaberá väčšinu prenajímateľnej plochy. Ďalšími nájomcami tejto priemyselnej nehnuteľnosti sú švajčiarska dopravná a logistická spoločnosť Kuehne+Nagel, potravinový reťazec LIDL a holandská pivovarnícka spoločnosť Heineken.

Park Dubnica je novým logistickým centrom, ktoré bolo postavené v roku 2016. Skladá sa zo skladových, technických a kancelárskych priestorov v celkovej prenajímateľnej ploche 89,4 tisíc m², pričom až 97 % tejto plochy je dnes obsadenej. Súčasťou nehnuteľnosti je aj 96 parkovacích miest pre osobné automobily a 32 miest pre nákladné automobily.  

ČS nemovitostní fond kúpil nehnuteľnosť od developerskej a investičnej spoločnosti Invest4SEE Investment Holding GmbH, ktorú pri predaji zastupovala slovenská pobočka CBRE. „Sme radi, že sa nám pre  nášho klienta podarilo nájsť významného investora v podobe českého realitného fondu. Zahraniční investori  stále vidia v segmente komerčných nehnuteľností veľký potenciál pre zhodnotenie svojej investície“, vyhlásil riaditeľ predaja investičných nehnuteľností v CBRE Marián Mlynárik.

Po právnej stránke predávajúceho zastupovala advokátska kancelária Konečná & Zacha pod vedením Vladimíra Kordoša.

ČS nemovitostní fond vznikol v r. 2007 a je najväčším a najdlhšie pôsobiacim podielovým realitným fondom v ČR. V dnešnej dobe vlastní sedem nehnuteľností v Česku, štyri na Slovensku a dve v Poľsku. Ich celková hodnota sa odhaduje na viac ako 800 mil. eur.

 

Link na článok v eTrend.sk: https://reality.etrend.sk/realitny-biznis/cesky-fond-kupuje-haly-continentalu-lidlu-a-heinekenu-v-dubnici.html