Nechajte nám na seba kontakt, čoskoro sa Vám ozveme s ponukou

alebo
Pomáha Vám
2. 12. 2019

Invest4SEE Industrial Park Dubnica, fáza II

Spoločnosť Invest4SEE predala 2. fázu priemyselného parku v Dubnici nad Váhom na Slovensku

Invest4SEE predala druhú fázu Invest4SEE Industrial Park Dubnica do ČS nemovitostní fond, ktorý je manažovaný spoločnosťou REICO, investičná spoločnosť Českej sporiteľne, a.s.. Hodnota tejto transakcie sa pohybuje na úrovni cca 9,5 milióna Eur. Informuje o tom realitno-poradenská spoločnosť CBRE, ktorá pri obchodnej transakcii zastupovala predávajúceho, developerskú spoločnosť Invest4SEE.

Druhá fáza výstavby Invest4SEE Industrial Park Dubnica predstavuje novopostavené a plne obsadené logistické haly, ktorých výstavba bola ukončená v roku 2018 a pozostáva zo  skladových, technických a kancelárskych priestorov s celkovou prenajímateľnou plochou o rozlohe 16,6 tisíc m². Medzi nájomcov týchto priestorov patrí potravinový reťazec Lidl a dve subdodávateľské firmy zamerané na automobilový sektor: AAF a LEONI. Spoločnosť AAF sa špecializuje na výrobu a montáž filtrov do vzduchotechniky a firma LEONI je dodávateľom energetických riešení pre automobilový priemysel. Druhá fáza priemyselného parku bola postavená v roku 2018 spoločnosťou Goldbeck a developovaná firmou SEE RE Two, dcérskou spoločnosťou predávajúceho Invest4SEE. Obe fázy Invest4SEE Industriálneho Parku Dubnica majú celkovú prenajímateľnú plochu takmer 107.000 m2. Invest4SEE pripravuje ďalší rozvoj súčasného industriálneho parku v roku 2020, ktorý bude pozostávať z výskumno-vývojového centra, ako  aj z 10.000 m2 nových logistických hál prvotriedneho štandardu. 

Developerská a investičná spoločnosť Invest4SEE sa zameriava na sektor priemyselných nehnuteľností v strednej a východnej Európe.
„Sme veľmi radi, že sme zdevelopovali a predali ďalšiu priemyselnú nehnuteľnosť A-čkovej kvality. Je to pre nás dôkazom toho, že kvalita nami ponúkaných produktov spĺňa najvyššie štandardy, ako  aj je  atraktívna pre medzinárodných investorov,“ hovorí Oliver Schenk, spolumajiteľ spoločnosti Invest4SEE.

Invest4SEE Priemyselný Park Dubnica sa nachádza na západnom Slovensku a spolu s bratislavským regiónom sústreďuje celkom 88 % všetkých industriálnych plôch na Slovensku. Obrovskou výhodou tohto parku je skutočnosť, že má výbornú dopravnú dostupnosť a umiestnenie pri výjazde na diaľnicu D1.

„Veľmi nás teší, že sa nám podarilo sprostredkovať predaj aj druhej fázy Invest4SEE Industriálneho Parku Dubnica do  ČS nemovitostního fondu. Aj uvedená transakcia potvrdzuje, že zahraniční investori vidia naďalej veľký potenciál pre svoje investície do segmentu priemyselných a logistických nehnuteľností na Slovensku,“ opisuje Marián Mlynárik, riaditeľ predaja investičných nehnuteľností spoločnosti CBRE.