Obchodnému centru sme zvýšili obsadenosť zo 70 na 98 %

OC Cassovia, Košice
Veľkosť priestorov
8 000 m2
Klient
Obchodné centrum

Stabilizovali sme obchodné centrum

Nová stratégia

98 %
+ 20 %
+ 30 %

Aké služby klient využil

Každý projekt je komplexný a prispôsobujeme mu tak všetky činnosti na mieru na základe potrieb klienta.

  • Strategické retail poradenstvo
  • Financovanie
  • Plánovanie nových pôdorysov a jednotiek
  • Exkluzívny mandát na predaj
  • Exkluzívny leasing

Akým výzvam sme čelili

OC Cassovia, ako najstaršie nákupné centrum v Košiciach, sa rozhodlo pre zmenu svojej pozície na trhu: z klasického nákupného centra na centrum poskytujúce komplexné služby. Toto rozhodnutie prinieslo viaceré výzvy. Sieťoví nájomcovia nedôverovali projektu a konkurencia v podobe ďalších troch Áčkových centier a dvoch retail parkov v Košiciach bola výrazná. Navyše, zmeny v centre sa začali diať v polovici roka 2019, pričom k obsadzovaniu došlo priamo počas pandémie COVID 19.

Ako sme klientovi pomohli

S vlastníkom sme spolupracovali na kompletnej rekonštrukcii 8 000 m2 predajnej plochy. OC Cassovia sme pomohli získať nových nájomcov a vytvoriť prirodzené synergie v centre. Pracovali sme na nastavení jednotlivých zón a zabezpečili zaujímavých a atraktívnych nájomcov, ktorí prispeli k novému konceptu centra. Zamerali sme sa aj na obnovenie záujmu zákazníkov prostredníctvom nových značiek, moderného dizajnu a optimálneho usporiadania prevádzok. Dosiahli sme tak obsadenosť centra až 98 %.

Ako spoluprácu hodnotí klient

Ľudmila Alzate
Ľudmila AlzateManager OC Cassovia

Spolupráca s partnerom CBRE je pre OC Cassovia dlhodobo prospešná. Na CBRE si primárne vážim znalosť retail trhu, záujem poznať objekt, s ktorým pracuje – jeho priority a zamerania. Aby prínos pocítil každý zúčastnený – nájomca, prenajímateľ a v neposlednom rade zákazník, pre ktorého to všetko so zanietením robíme.

Chcete rovnako zlepšiť svoje pracovné prostredie? Kontaktujte nás!