Nechajte nám na seba kontakt, čoskoro sa Vám ozveme s ponukou

alebo
Pomáha Vám

Novinky

Kategórie novinek

12. 9. 2019

Súťaž o titul Office roka 2019 sa začala

Máte inšpiratívne pracovné priestory a chcete sa nimi pochváliť? Prihláste ich do súťaže Office roka 2019, ktorú už štvrtý rok organizuje realitno-konzultačná spoločnosť CBRE. Registrácia firiem je už spustená na www.officeroka.sk a prebiehať bude až do 30. novembra 2019.

Celý článok

14. 6. 2019

CBRE: Zamestnanci sú už pre firmy dôležitejší ako znižovanie nákladov

Problematika ľudských zdrojov po prvýkrát predstihla zameranie sa firiem na znižovanie nákladov. Dobrý pocit zamestnancov, kvalitné a flexibilné kancelárie a ďalšie benefity sú dnes oveľa dôležitejšie ako predtým. Tvrdí to realitno-poradenská spoločnosť CBRE.

Celý článok

16. 5. 2019

BRF: Výsledky trhu kancelárskych priestorov za 1. kvartál 2019

V prvom kvartáli 2019 dosiahla celková ponuka kancelárskych priestorov (Office Stock) v Bratislave takmer 1,8 milióna m². 62% z tejto ponuky tvoria kancelárske priestory v štandarde A a 38% kancelárske priestory v štandarde B.

Celý článok

9. 5. 2019

Ako sa bude v nasledujúcich rokoch dariť maloobchodu? Rásť by mal najmä dopyt po službách v oblasti zdravia

Stredná Európa zaznamená v nasledujúcich štyroch rokoch dvojciferný rast čistého príjmu. Tento fakt sa následne premietne do dvojciferného nárastu predaja v maloobchode. Tvrdí to realitno-poradenská spoločnosť CBRE, ktorá pripravila predpoveď vývoja pre maloobchodné nehnuteľnosti v krajinách strednej Európy.

Celý článok

30. 4. 2019

Investície do komerčných nehnuteľností stále rastú, banky ich chcú financovať

Bankové inštitúcie na Slovensku i v celej strednej Európe ponúkajú naďalej investorom zaujímavé podmienky pre získanie investičných úverov do nehnuteľností. Apetít bánk financovať investície zostáva silný. Tvrdia to experti na úverové financovanie investičných projektov z realitno-poradenskej spoločnosti CBRE.

Celý článok

26. 2. 2019

Rok 2018 bol z pohľadu investícií v realitnom biznise rekordným. Slovensko to ešte len čaká

Investície do komerčných nehnuteľností v Európe dosiahli minulý rok rekordnú výšku 312 miliárd eur, čo je oproti roku 2017 nárast o 0,3 percenta. Darilo sa aj Slovensku, u nás sa však rekord očakáva práve v tomto roku. Tvrdí to realitno-poradenská spoločnosť CBRE.

Celý článok

22. 2. 2019

Absolútnym víťazom Office roka 2018 je Swiss RE, Ceny si odnášajú aj ČSOB a Forbes

Absolútnym víťazom aktuálneho ročníka súťaže o najinšpiratívnejšie pracovné prostredie na Slovensku - OFFICE ROKA - sa stala spoločnosť SWISS RE. Rozhodla o tom svojím hlasovaním päťčlenná odborná porota, zložená z renomovaných architektov a odborníkov na pracovné prostredie. Organizátorom súťaže je spoločnosť CBRE.

Celý článok

23. 1. 2019

Súťaž Office roka mieri do finále, poznáme nominácie na víťazov

Tretí ročník súťaže OFFICE ROKA, ktorú organizuje spoločnosť CBRE, sa priblížil k finále. Odborná porota vybrala zo všetkých účastníkov súťaže päť najlepších kancelárií v každej súťažnej kategórii.

Celý článok

21. 12. 2018

Bývalá centrála Ľudovej banky má nového majiteľa

Niekdajšia centrála Ľudovej banky, neskôr Sberbank v Bratislave, zmenila majiteľa. Novým vlastníkom nehnuteľnosti v Starom Meste sa stala spoločnosť Proxenta. Informuje o tom realitno-poradenská spoločnosť CBRE, ktorá zastupovala predávajúceho – Prima banku.

Celý článok

20. 12. 2018

Portfólio retail parkov na Slovensku má nového majiteľa

Správcovská spoločnosť Tatra Asset Management kupuje portfólio deviatich regionálnych retail parkov na Slovensku. Predávajúcim je spoločnosť KLM Real Estate, ktorú v tejto transakcii zastupovala realitno-poradenská spoločnosť CBRE. Súčasťou transakcie je aj predkupné právo na ďalšie retail parky, ktoré developer v súčasnosti pripravuje.

Celý článok

13. 12. 2018

Požiadavky na maloobchodné priestory? Dominovať budú zdravie a krása

Ako bude vyzerať trh maloobchodných nehnuteľností počas najbližších 5 rokov? Realitno-poradenská spoločnosť CBRE tvrdí, že dopyt po fyzických maloobchodných priestoroch bude stále veľmi vysoký. Medzi požiadavkami budú dominovať najmä prevádzky zamerané na zdravie a krásu.

Celý článok

13. 12. 2018

SÚŤAŽ OFFICE ROKA: HLASOVANIE VEREJNOSTI SPUSTENÉ

Ktorá kancelária je podľa vás najlepšia? Hlasujte! Hlasovanie verejnosti o najinšpiratívnejšiu kanceláriu je spustené. Svoj hlas môže finalistom odovzdať ktokoľvek, a to prostredníctvom oficiálnej internetovej stránky súťaže.

Celý článok

23. 11. 2018

Investície do nehnuteľností v Európe aj naďalej významne rástli. Neobišli ani Slovensko

Investície do európskeho trhu nehnuteľností dosiahli v treťom kvartáli tohto roku 69,2 miliárd eur. Od začiatku roka 2018 bolo do komerčných nehnuteľností na európskom trhu investovaných spolu 216 miliárd eur. Vyplýva to z posledných dát globálnej poradenskej spoločnosti v oblasti komerčných nehnuteľností, CBRE.

Celý článok

20. 11. 2018

CBRE predstavila službu, ktorá ponúka flexibilné riešenia pre kancelárske budovy

Globálna realitno-poradenská spoločnosť CBRE predstavila novú službu Hana, ktorá ponúka majiteľom kancelárskych budov možnosť flexibilného riešenia kancelárskych priestorov a ich následného prenájmu. Hana je riešením na mieru, podľa potrieb daného trhu a požiadaviek klientov tak, aby uspokojila očakávania vlastníkov biznis centier.

Celý článok

14. 9. 2018

Bývalý šéf Microsoftu Jan Mühlfeit súčasťou manažmentu CBRE na Slovensku

Globálny stratég, kouč a bývalý šéf Microsoftu pre Európu Jan Mühlfeit sa stal súčasťou manažmentu globálneho lídra v realitnom poradenstve, spoločnosti CBRE na Slovensku. Pôsobiť bude na pozícii člena predstavenstva s hlasom poradným.

Celý článok

23. 8. 2018

Zlaté časy nákupných centier na Slovensku trvajú

Nákupné centrá na Slovensku zažívajú v tomto roku nebývalý rozmach. Ich návštevnosť síce mierne stagnuje, obraty však stále rastú. Kedy príde cesta dolu a koho najviac ohrozí?

Celý článok

15. 8. 2018

2040: Pripravte sa na radikálne zmeny na trhu komerčných nehnuteľností

Žijeme v dobe rýchlych zmien, ktoré sú ovplyvňované celou radou ekonomických, sociálnych a technologických noviniek. Odborníci po celom svete upozorňujú, že celkový ekonomický systém zmenil počas hospodárskej krízy svoju dovtedajšiu paradigmu a tieto zmeny sa viac či menej natrvalo udomácnili a stali sa normou. Tvrdí to realitno-poradenská spoločnosť CBRE, ktorá zrealizovala štúdiu a jej výsledky zverejnila v správe pod názvom: Portfólio 2040: Príprava na radikálne inú budúcnosť v oblasti komerčných nehnuteľností.

Celý článok

3. 7. 2018

CBRE: Hong Kong zostáva aj naďalej najdrahším trhom s kanceláriami na svete

Centrálna časť Hong Kongu je aj naďalej najdrahším trhom s kanceláriami na svete, tvrdí uznávaná realitno-poradenská spoločnosť CBRE. Ceny prenájmu kancelárií sa v tomto regióne pohybujú na úrovni 275 dolárov na meter štvorcový za mesiac. Druhý najdrahší je Londýn, tretí Peking.

Celý článok

20. 6. 2018

CBRE: Návštevnosť nákupných centier je stabilná, tržby maloobchodníkov vlani rástli

Realitno-poradenská spoločnosť CBRE, tak ako každoročne, aj tentokrát mapovala situáciu v slovenských nákupných centrách. Výsledkom je správa pod názvom Shopping Centre Index 2018, ktorá prináša súhrnné informácie z 13 regionálnych nákupných centier zo 6 krajských a 4 okresných miest, pričom bolo vyhodnotených viac ako 1000 maloobchodných zmlúv.

Celý článok

8. 6. 2018

Najväčšia realitná transakcia na trhu nehnuteľností na Slovensku za posledných 7 rokov

Bratislava je svedkom najväčšej transakcie na trhu kancelárskych budov za posledných 7 rokov. Americký fond Heitman predal administratívnu nehnuteľnosť Aupark Tower realitnému fondu investičnej banky Wood & Company. Predávajúceho v transakcii zastupovala realitno-poradenská spoločnosť CBRE.

Celý článok

17. 5. 2018

Štartuje 3. ročník súťaže Office roka. Prinesie niekoľko noviniek

Prestížna súťaž inšpiratívnych kancelárií na Slovensku začína písať tretí rok. Aj tentokrát sa do nej môžu zapojiť súkromné spoločnosti, ale aj inštitúcie verejnej správy, či organizácie z tretieho sektora. Cieľom súťaže je ukázať moderné trendy v pracovnom prostredí a inšpirovať tých, ktorí nad zmenami stále len uvažujú.

Celý článok

17. 4. 2018

Odkaz pre ministra: Len premiestniť ľudí dnes už nestačí

Ministerstvo spravodlivosti sa v týchto dňoch rozhoduje, kam sa presťahuje zo súčasných nevyhovujúcich priestorov. Rozbehlo súťaž na svoje nové sídlo a teraz zvažuje ako s jej výsledkami naložiť. Najlepšie ponuky vraj, a vôbec nie prekvapivo, dostalo od Penty a J&T, ale v súvislosti s nimi sa vedenie rezortu obáva o zvýšenú kritiku zo strany médií a následnú stratu politických bodov. Potvrdil to minister spravodlivosti Gábor Gál svojim vyjadrením pre denník SME.

Celý článok

12. 4. 2018

CBRE súčasťou delegácie prezidenta SR na návšteve v Južnej Kórei

Je tradíciou, že hlava štátu berie na svoje pracovné cesty do zahraničia aj slovenských podnikateľov a zástupcov firiem. Cieľom je nadviazanie nových kontaktov a otváranie dverí pre obchodnú spoluprácu a možné investičné projekty. Súčasťou delegácie prezidenta SR v Južnej Kórei bol aj náš kolega Ľubor Procházka.

Celý článok

14. 3. 2018

CBRE: Investíciami na Slovensku nemusia byť iba logistické parky

Investíciami nemusia byť iba logistické parky, slovenská ekonomika skôr potrebuje centrá výskumu a vývoja, tzv. R&D centrá. Pre TASR to uviedol riaditeľ oddelenia pre priemyselné nehnuteľnosti poradensko-realitnej spoločnosti CBRE na Slovensku Martin Varačka.

Celý článok

6. 3. 2018

Pripravoval budovu pre liekovú agentúru: Westend Plazza spĺňala všetky očakávania

Keď sa uvažovalo o príchode Európskej liekovej agentúry (EMA) na Slovensko, bolo nutné vybrať jej priestory. Spomedzi 19 prihlášok sa z metropol nových členov EÚ dostala do užšieho finále jedine Bratislava s budovou Westend Plazza, ktorá dostala vynikajúce hodnotenie. Architekt Peter Moravčík (CBRE) bol súčasťou tímu, ktorý ju vyberal.

Celý článok

1. 3. 2018

Digitálna revolúcia preniká do kancelárií

Konkurenčný boj o zamestnancov je realitou. Firmy sú nútené hľadať novátorské riešenia, aby si na jednej strane udržali kvalitných zamestnancov a na strane druhej prilákali nové talenty. Len dobrý plat už dnes nestačí. Vyhrávajú tí, ktorí ponúknu pridanú hodnotu. A tou je určite aj motivujúce pracovné prostredie.

Celý článok

23. 2. 2018

Absolútnym víťazom súťaže Office roka je Profesia, tri ocenenia si odnáša Sygic

Absolútnym víťazom aktuálneho ročníka súťaže o najinšpiratívnejšie pracovné prostredie na Slovensku - OFFICE ROKA - sa stala spoločnosť Profesia. Rozhodla o tom svojím hlasovaním päťčlenná odborná porota, väčšinu ktorej tvorili odborníci zo zahraničia. Tri ocenenia si za svoje pracovné prostredie odnáša spoločnosť Sygic, jedno víťazstvo berie EY. Organizátorom súťaže je spoločnosť CBRE.

Celý článok

12. 2. 2018

CBRE realizuje kancelárie novej generácie. Sami idú príkladom

Žiadny zamestnanec nemá vlastný stôl. Nepredstaviteľné? Odborníci, ktorí navrhujú a projektujú kancelárske firemné priestory pre firmy tvrdia, že je to pracovný štýl budúcnosti. Nezáleží na tom, či ste personalista, riaditeľ, vedúci odboru alebo bežný zamestnanec. Jednoducho si sadnete tam, kde vám to práve vyhovuje. Práve v takomto duchu navrhol nové kancelárske priestory CBRE ich vlastný špecializovaný tím, ktorý má na starosti tzv. workplace stratégie. Tento tím špecialistov navrhuje kancelárie a moderné pracoviská aj pre iné firmy a organizácie.

Celý článok

11. 12. 2017

Svetové metropoly bojujú o mozgy aj o investície

Bratislava je stále atraktívna pre investorov do komerčných nehnuteľností, chýba však podpora vlády i samosprávy. „Pri investíciách s vyššou pridanou hodnotou, teda najmä do ľudských kapacít, je potrebné bojovať o takéto projekty bez ohľadu na to, či ide o zahraničnú alebo domácu firmu,“ hovorí šéf realitno-poradenskej spoločnosti CBRE na Slovensku Tomáš Hegedűš.

Celý článok

10. 10. 2017

Pracovné prostredie súčasnosti zvyšuje produktivitu, ale aj dobrý pocit zamestnancov

Správne vytvorené pracovné prostredie, ktoré rešpektuje potreby dnešných zamestnancov, dokáže firme pomôcť v mnohých oblastiach. Má vplyv na zvýšenie produktivity, lepšiu komunikáciu, efektivitu práce i kreativitu. Tvrdí to expert na pracovné prostredie v spoločnosti CBRE Slovensko architekt Peter MORAVČÍK.

Celý článok

7. 8. 2017

Stredná Európa je magnetom pre zriaďovanie centier podporných služieb pre zahraničné spoločnosti

Krajiny strednej a východnej Európy sa stali výhodnou lokalitou pre zriaďovanie Centier podporných služieb (Business Service Sector, ďalej aj BSS) pre mnohé zahraničné i nadnárodné spoločnosti. Firmy k nám láka dobre vzdelaná, jazykovo zdatná a pomerne lacná pracovná sila. Tvrdí to súhrnná správa spoločnosti CBRE.

Celý článok

28. 7. 2017

Investície do komerčných nehnuteľností v Európe zažívajú boom. Medziročne vzrástli až o 25 percent.

Až 74 miliárd eur bolo investovaných do komerčných nehnuteľností v Európe v druhom kvartáli tohto roku. Predstavuje to značný skok, až 25 % oproti rovnakému obdobiu v minulom roku. 23,5 miliardy eur si na svoje konto pripísala Veľká Británia. Ukázali to výsledky prieskumu renomovanej svetovej realitno-poradenskej spoločnosti CBRE.

Celý článok

27. 7. 2017

Úspešní už pracujú inak. Aj preto CBRE organizuje súťaž o najlepšiu kanceláriu roka

250 pracovných dní alebo 2000 pracovných hodín. Priemerne toľko strávi pracujúci človek vo svojom zamestnaní počas jedného roka. Počas 40-tich rokov v zamestnaní tak v práci strávime viac ako celých deväť rokov. V kanceláriách, či v inom pracovnom prostredí trávime väčšinu svojho produktívneho života. Aj preto je kvalita pracovného prostredia čoraz dôležitejšia a najmä v poslednom období sa výraznejšie mení. Tak, aby priniesla rovnováhu medzi pracovnými povinnosťami, ich efektívnym zvládaním a súčasným životným štýlom.

Celý článok

20. 7. 2017

Ku koncu júna bolo v Bratislave vyše 1,67 mil. m2 kancelárskych plôch

Celková ponuka kancelárskych priestorov v Bratislave dosiahla v 2. štvrťroku 2017 viac ako 1,67 milióna štvorcových metrov (m2). Kancelárske priestory v štandarde A tvoria 58 % z tejto ponuky a kancelárie v štandarde B 42 %. Vyplýva to z najnovších údajov Bratislava Research Fora (BRF).

Celý článok

25. 5. 2017

Wellness na pracovisku? Ide o trend i nevyhnutnosť

Jednou z pomerne nových výziev pre zamestnávateľov je starostlivosť o zdravie zamestnancov. Hovorí sa, že sedenie je novým druhom fajčenia. Teda škodí zdraviu. A je to pravda. Dokazujú to aj rôzne prieskumy renomovaných spoločností. Globálny prieskum spoločnosti CBRE ukázal, že až pre 80 percent zamestnancov bude ponuka wellness programov na pracovisku rozhodujúca pri výbere nového zamestnávateľa, resp. pri zvažovaní či zostať pracovať u aktuálneho zamestnávateľa.

Celý článok

19. 5. 2017

Spoločnosť Heitman predala administratívnu budovu CEOP v Bratislave. Zastupovala ju CBRE

Kupcom administratívnej budovy CEOP, ktorú predával americký fond Heitman, sa stala slovenská spoločnosť Capital Markets o.c.p. Predávajúceho zastupovala realitno-poradenská spoločnosť CBRE Slovensko, ktorej sa podarilo nehnuteľnosť novému majiteľovi odpredať za viac ako 70 miliónov eur.

Celý článok

29. 3. 2017

Najdrahšie kancelárie majú v Hong Kongu, v Bratislave sa prémiové nájomné medziročne nezmenilo

Ceny prenájmov prémiových kancelárií rastú najrýchlejšie v Európe. Ukázal to prieskum realitno-poradenskej spoločnosti CBRE. Najdrahším kancelárskym trhom na svete je ale Hong Kong. Najväčší priemerný medziročný nárast cien prenájmu prémiových kancelárskych priestorov v globálnom meradle zaznamenalo mesto Belfast.

Celý článok

2. 2. 2017

Bratislavské sídlo Amazonu a ďalších firiem zmenilo majiteľa

Luxemburský vlastník predal administratívnu budovu Park One v centre Bratislavy. Za 35,6 milióna eur ju získal ČS realitný fond spravovaný investičnou spoločnosťou REICO Českej sporiteľne.

Celý článok