Nechajte nám na seba kontakt, čoskoro sa Vám ozveme s ponukou

Pomáha Vám

Novinky

Kategórie novinek

3. 11. 2022

Ako sa retail vyrovnáva so súčasnými ekonomickými problémami?

Kým v minulom roku mali maloobchodníci doslova žatvu, tento rok sa musia pripraviť na zmeny zákazníckeho správania a najmä na stúpajúce ceny energií. Napriek nepriaznivej situácii na trhu retail opakovane dokazuje, že vie čeliť aj extrémnym výkyvom.

Celý článok

10. 10. 2022

Budúcnosť zážitkového maloobchodu

Maloobchodný sektor prešiel od začiatku pandémie zásadnými zmenami. Spotrebitelia sa už neuspokoja len s jednoduchou transakciou tovar za peniaze. Túžia po nákupe značiek, ktorým vidia do „kuchyne“. Značiek, ktoré majú svoj účel, ktoré pracujú na budovaní komunity a ktoré ponúkajú zákazníkom interaktívny zážitok z nakupovania.

Celý článok

11. 8. 2022

TOP značkami sú Martinus a Panta Rhei. Sme národ čitateľov?

Štúdia zákazníckej skúsenosti spoločnosti KPMG na Slovensku ukazuje, že zákazníci si po aj štvrtý rok po sebe vybrali za svoju najobľúbenejšiu značku kníhkupectvo Martinus. Druhé miesto patrí tiež kníhkupectvu - Panta Rhei. Prečo je to tak?

Celý článok

11. 8. 2022

Eurovea 2 prinesie už budúci rok prvý Primark

Rozšírenie nákupného centra Eurovea a prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower už viditeľne rastú. Pokým rezidenčná veža už dosiahla výšku 125 metrov a prekonala slovenské rekordy, JTRE avizovala prvých nájomcov Eurovea 2. Jedným z nich je diskont Primark.

Celý článok

27. 7. 2021

Objem investícií do nehnuteľností na Slovensku sa v 2. kvartáli 2021 vyšplhal na vysoké číslo, hlavným ťahúňom bol predaj Auparku

CBRE informuje o aktuálnom stave investícií do realitného trhu v celej Európe (EMEA región) a na Slovensku. Aký je aktuálny stav investícií v rámci všetkých druhov nehnuteľností? Prinášame aj porovnanie v rámci jednotlivých krajín.

Celý článok

24. 3. 2021

CBRE: Oživenie hotelov bude poháňané hlavne domácim dopytom

Príjmy hotelov v Európe sa podľa odborníkov neobnovia na predpandemickú úroveň skôr ako v roku 2024. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu globálnej realitno-poradenskej spoločnosti CBRE. Zistenia poukazujú aj na to, že oživenie hotelového trhu bude spočiatku poháňané hlavne tuzemským dopytom.

Celý článok

15. 10. 2020

Shopping Centre Index 2020: Ako sa minulý rok darilo nákupným centrám na Slovensku a ako ich ovplyvnila koronakríza?

Informujeme o výsledkoch 6. ročníka prieskumu „SHOPPING CENTRE INDEX 2020“. Jeho cieľom je každoročne analyzovať nielen výšku priemerného nájomného a tržieb, ale aj veľkosť nákupného košíka a návštevnosť regionálnych nákupných centier na Slovensku. Údaje pritom poukazujú na to, aká bola situácia v nákupných centrách minulý rok a ako sme na tom boli v porovnaní s Českom. Navyše, bližšie analyzuje aj tohtoročnú situáciu v nákupných centrách, ktorá je od marca značne ovplyvnená koronakrízou.

Celý článok

29. 9. 2020

Prieskum spoločnosti CBRE ukázal, ako pandémia ovplyvnila maloobchodníkov v nákupných centrách

Cieľom nášho najnovšieho prieskumu bolo zistiť, ako pandémia koronavírusu ovplyvnila maloobchodníkov v nákupných centrách na Slovensku, aký má dopad na zmenu ich stratégií a aké sú ich najväčšie výzvy. Údaje informujú napríklad aj o podiele on-line predaja, formách poskytovaných úľav od prenajímateľov či plánoch maloobchodníkov s prípadnými budúcimi investíciami.

Celý článok

9. 5. 2019

Ako sa bude v nasledujúcich rokoch dariť maloobchodu? Rásť by mal najmä dopyt po službách v oblasti zdravia

Stredná Európa zaznamená v nasledujúcich štyroch rokoch dvojciferný rast čistého príjmu. Tento fakt sa následne premietne do dvojciferného nárastu predaja v maloobchode. Tvrdí to realitno-poradenská spoločnosť CBRE, ktorá pripravila predpoveď vývoja pre maloobchodné nehnuteľnosti v krajinách strednej Európy.

Celý článok