Nechajte nám na seba kontakt, čoskoro sa Vám ozveme s ponukou

alebo
Pomáha Vám

Novinky

Kategórie novinek

30. 1. 2023

Prečo v USA stúpa využitie solárnej energie v sektore industrial?

Kto bude hrať hlavnú úlohu pri plnení cieľov v oblasti znižovania emisií uhlíka a efektívnom využívaním solárnej energie? Nečakaným lídrom môže byť industriálny sektor.

Celý článok

13. 1. 2023

CBRE: Prvýkrát v histórii sa na Slovensku preinvestovala, na trhu komerčných nehnuteľností, viac ako jedna miliarda eur

CBRE informuje o najsilnejšom roku v histórii Slovenska v oblasti investícií do nehnuteľností. Odhaľuje tiež dáta zo svojich prieskumov, ktoré poukazujú na to, ako sa darilo jednotlivým sektorom realitného trhu.

Celý článok

13. 7. 2022

Volvo Cars bude na Slovensku vyrábať elektromobily

Volvo prichádza na trh, na ktorom pôsobia už ďalšie štyri veľké automobilky: Volkswagen pri Bratislave, Groupe PSA Slovakia v Trnave (od roku 2006), KIA Motors Slovakia pri Žiline (od roku 2006) a Jaguar Land Rover pri Nitre. Volvo na východe Slovenska preinvestuje 1,2 miliardy eur. Hovorí sa o nej ako o protiváhe U.S. Steel, ale aj ďalšej „monotematickej“ výrobe na Slovensku. Plánuje vyrábať moderné elektromobily.

Celý článok

23. 8. 2021

CBRE: Obavy z koronakrízy a inflácie tu stále sú, ekonomika a trh s komerčnými nehnuteľnosťami sa však aj naďalej zotavujú

CBRE informuje o výsledkoch svojho najnovšieho reportu „2021 Global Mid Year Real Estate Market Outlook“, ktorý poukazuje na aktuálnu ekonomickú situáciu vo svete a analyzuje tiež výkonnosť komerčných nehnuteľností v rámci všetkých sektorov v jednotlivých krajinách sveta. V tlačovej správe nájdete aj odhodnotenie aktuálneho stavu na Slovensku.

Celý článok

1. 7. 2021

CBRE: Dopyt po logistických nehnuteľnostiach bude rýchlo rásť, dôvodom je obrovský záujem o nákupy cez internet

Podľa najnovšieho reportu globálnej realitno-poradenskej spoločnosti CBRE by mal podiel e-commerce v Európe aj naďalej narastať. Jeho výsledky odzrkadľujú fakt, že v rokoch 2020 – 2025 by sa mal jeho podiel zvýšiť na 298 miliárd dolárov. Úmerne s tým bude narastať aj dopyt po priemyselných a logistických nehnuteľnostiach, pričom podľa odhadov odborníkov by sa malo jednať približne o 298 miliónov m² takýchto priestorov.

Celý článok

29. 6. 2021

CBRE a TPA: Na Slovensku minulý rok prebehlo 17 realitných transakcií, pandémia však posunula niektoré stavebné procesy a špekulatívne výstavby

Aj napriek tomu, že pandémia ovplyvnila aj sektor nehnuteľností, pre investorov je aj naďalej príťažlivý a ich záujem dlhodobo vysoký. Aké aspekty však treba brať do úvahy a aké daňové stimuly či prevádzkové náklady nás budú sprevádzať na Slovensku, ale aj v ďalších krajinách strednej a východnej Európy? Kde sa skrýva najviac investičných príležitostí a ako ich ovplyvňuje pandémia? Odpovede na tieto otázky poskytli odborníci zo spoločností CBRE a TPA vo svojej výročnej správe.

Celý článok

13. 5. 2021

Slovenský trh s priemyselnými a logistickými nehnuteľnosťami prekročil hranicu 3 miliónov m² v A-štandarde

Celková prenájmová aktivita na trhu slovenských priemyselných a logistických nehnuteľností A- štandardu dosiahla v 1. kvartáli tohto roku úroveň 126 600 m², pričom 72 000 m² z týchto priestorov tvorí net-take up, teda priestory očistené o predĺženia nájmov v súčasných priestoroch nájomcu. Lízingová aktivita v rámci tohto segmentu realít tak medziročne stúpla, a to hlavne vďaka veľkému počtu krátkodobých prenájmov. Tie totiž predstavovali až 23 % zo spomínaného celkového objemu. Vyplýva to z kvartálneho reportu globálnej realitno-poradenskej spoločnosti CBRE.

Celý článok

15. 4. 2021

CBRE so svojím trhovým podielom vedie v svetovom rebríčku predaja komerčných nehnuteľností

Globálna realitno-poradenská spoločnosť CBRE, ktorá pôsobí aj na Slovensku, je už desiaty rok po sebe najlepšie hodnotenou spoločnosťou na svete v rámci trhového podielu predaja komerčných nehnuteľností. Vyplýva to z výsledkov Real Capital Analytics (RCA).

Celý článok

9. 2. 2021

Prieskum CBRE: Plány nájomcov logistických nehnuteľností mení koronakríza aj Brexit

Najnovší prieskum globálnej realitno-poradenskej spoločnosti CBRE ukázal, že koronakríza aj naďalej ostáva dôležitým faktorom pri rozhodovaní nájomcov logistických nehnuteľností a dopyt po takýchto priestoroch v Európe sa bude aj počas roku 2021 zvyšovať. Do akých lokalít chcú firmy expandovať, aké sú ich plány či preferencie ohľadom výberu ďalších lokalít?

Celý článok

2. 2. 2021

Aj napriek pandémii na tom boli objemy investícií do nehnuteľností v Európe lepšie, ako sme očakávali

Podľa najnovších zistení globálnej realitno-poradenskej spoločnosti CBRE sa objemy investícií do komerčných nehnuteľností v Európe v roku 2020 vyšplhali do výšky 275 miliárd eur. Aj keď v porovnaní s rokom 2019 ide o 17-percentný pokles, odborníci tvrdia, že vzhľadom na situáciu spojenú so šírením koronavírusu, ide o lepší výsledok, aký pôvodne očakávali.

Celý článok

16. 11. 2020

CBRE: Budúcnosť logistických nehnuteľností na Slovensku vyzerá aj napriek koronakríze nádejne

Prinášame aktuálny podľad na trh s priemyselnými a logistickými nehnuteľnosťami na Slovensku za 3. kvartál roku 2020. Dopyt po industriálnych priestoroch na Slovensku v 3. kvartáli 2020 poklesol oproti rovnakému obdobiu v minulom roku na úroveň 75 000 m². Odborníci však očakávajú, že 4. kvartál roku bude silný.

Celý článok

22. 10. 2020

CBRE: Objem investícií do európskych nehnuteľností v 3. kvartáli tohto roka klesol o 37 %

Podľa najnovších údajov globálnej realitno-poradenskej spoločnosti CBRE sa celkový objem investícií do nehnuteľností v Európe v 3. kvartáli 2020 vyšplhal do výšky 48 miliárd eur. V porovnaní s tým istým obdobím v minulom roku však ide o 37-percentný pokles. Za posledných 9 mesiacov bol pritom na trhu s európskymi komerčnými nehnuteľnosťami zaznamenaný objem investícií vo výške 183 miliárd eur. Aj v tomto prípade však hovoríme o poklese, a to o 11 % v porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku.

Celý článok

27. 7. 2020

Priemyselné a rezidenčné nehnuteľnosti predstavujú pre investorov aktuálne najstabilnejší zdroj príjmu

Celkový objem investícií do nehnuteľností v Európe dosiahol v 2. kvartáli tohto roku 43 miliárd eur. Podľa najnovších údajov svetovej realitno-poradenskej spoločnosti CBRE ide o 39-percentný pokles v porovnaní s tým istým obdobím v minulom roku. Výška investícií za celý prvý polrok 2020 sa však aj napriek tomu udržala takmer na rovnakej úrovni ako minulý rok.

Celý článok

7. 7. 2020

InoBat Auto vytvorí prvé R&D centrum na výrobu batérií do elektromobilov na Slovensku

Spoločnosť InoBat Auto oznámila akvizíciu existujúcej budovy a pozemku pri Voderadoch s celkovou rozlohou 27 000 m². V danej lokalite vznikne výskumno-vývojové centrum a unikátna pilotná linka na autobatérie s celkovou kapacitou 100 MWh+. Tá bude ako prvá na Slovensku vyrábať batérie šité na mieru výrobcom vozidiel.

Celý článok

10. 6. 2020

Spoločnosti CBRE a TPA vydali výročnú správu o investíciách do nehnuteľností na rok 2020

Správa poskytuje kľúčové informácie z oblasti nehnuteľností v rámci 13 krajín, odhaľuje dôležité ekonomické aj demografické údaje, ale aj informácie o súčasnom zdaňovaní nehnuteľností na Slovensku. S akými investičnými príležitosťami, daňovými stimulmi či prevádzkovými nákladmi môžeme tento rok rátať na Slovensku, ale aj v ostatných krajinách strednej a východnej Európy? Ovplyvnilo šírenie koronavírusu chuť investovať do tejto oblasti?

Celý článok

26. 5. 2020

CBRE: Prenajímatelia priemyselných nehnuteľností začali v prvom kvartáli tohto roku ponúkať aj krátkodobé prenájmy

Dopyt po industriálnych a logistických priestoroch dosiahol v prvom kvartáli roku 2020 úroveň 105 887 m². Medziročne sa tak v porovnaní s 1. kvartálom 2019 jednalo o nárast o takmer 48%. Lízingová aktivita bola pritom poháňaná hlavne spoločnosťami poskytujúcimi komplexné logistické služby (3PL poskytovateľmi) s podielom 37 % z celkového objemu transakcií.

Celý článok

2. 12. 2019

Spoločnosť Invest4SEE predala 2. fázu priemyselného parku v Dubnici nad Váhom na Slovensku

Invest4SEE predala druhú fázu Invest4SEE Industrial Park Dubnica do ČS nemovitostní fond, ktorý je manažovaný spoločnosťou REICO, investičná spoločnosť Českej sporiteľne, a.s.. Hodnota tejto transakcie sa pohybuje na úrovni cca 9,5 milióna Eur. Informuje o tom realitno-poradenská spoločnosť CBRE, ktorá pri obchodnej transakcii zastupovala predávajúceho, developerskú spoločnosť Invest4SEE.

Celý článok

11. 6. 2019

Nedostatok ubytovní pre pracujúcich v automobilovom priemysle môže spôsobiť problémy s produktivitou

Pozitívna ekonomická situácia, rekordne nízka nezamestnanosť a narastajúce požiadavky na pracovníkov v automobilovom priemysle a v priemyselných parkoch vytvárajú priaznivé prostredie na výstavbu ubytovní pre zamestnancov.

Celý článok

7. 5. 2019

CBRE: Dopyt po industriálnych priestoroch v SR medziročne klesol o tretinu

Dopyt po industriálnych a logistických priestoroch v prvom kvartáli tohto roku dosiahol úroveň 81 017 metrov štvorcových. To predstavuje pokles, tak voči predchádzajúcemu štvrťroku (o 61 %), ako aj voči rovnakému obdobiu minulého roku (o 34 %).

Celý článok

6. 3. 2019

Priemyselné nehnuteľnosti: Nájomná aktivita sa ku koncu roka strojnásobila

Posledný štvrťrok minulého roka bol v oblasti prenájmu developerských parkov na prenájom v štandarde “A” veľmi úspešný. Nájomná aktivita sa oproti predošlému kvartálu strojnásobila. Vyplýva to z analýzy realitno-poradenskej spoločnosti CBRE.

Celý článok

21. 11. 2018

Vyššia aktivita v prenájmoch priemyselných nehnuteľností najmä v regiónoch Slovenska

Celková aktivita v prenájmoch priemyselných nehnuteľností na Slovensku dosiahla v treťom štvrťroku 60 923 m², čo predstavuje pokles trendu v porovnaní s predchádzajúcim kvartálom o viac ako 7 %. Najviac zmlúv bolo podpísaných spoločnosťami z výrobnej sféry, nasledovali poskytovatelia z oblasti logistiky (transport, skladovanie). Na trhu dominovali najmä nové prenájmy, ktoré predstavovali až 87 %, za nimi nasledovali expanzie existujúcich projektov (7 %) a renegociácie nájomných zmlúv (6 %).

Celý článok

21. 11. 2018

Projekty musia viac „myslieť“ na ľudí

Mestá by pri tvorbe industriálnych zón spoluprácou s odborníkmi v oblasti komerčných nehnuteľností dokázali priemyselné a logistické parky správne nastaviť.é parky a priemyselné parky na Slovensku rozširujú kapacity, a napriek tomu sú lokality, kde areály postavené s podporou od štátu zívajú prázdnotou.

Celý článok

1. 10. 2018

Londýn je najväčším technologickým centrom v EMEA, potenciál rásť má aj Bratislava

Hlavné mesto Veľkej Británie bolo vyhodnotené ako najväčšie centrum (klaster) výskumno-technologických prevádzok v regióne EMEA. Tvrdí to najnovšia štúdia realitno-poradenskej spoločnosti CBRE. Potenciál rásť však má aj Bratislava.

Celý článok

4. 9. 2018

Nové priemyselné nehnuteľnosti postavené na špekulatívnej báze spôsobili zvýšenie miery neobsadenosti logistických priestorov

Vyššia neobsadenosť priemyselných priestorov, nižšia aktivita v oblasti prenájmov a stabilná úroveň cien nájomného. To sú základné charakteristiky trhu priemyselných nehnuteľností v druhom štvrťroku tohto roku na Slovensku podľa realitno-poradenskej spoločnosti CBRE.

Celý článok

22. 3. 2018

ČS nemovitostní fond kupuje priemyselný park Dubnica na Slovensku

ČS nemovitostní fond, ktorý je manažovaný - REICO investičná spoločnosť Českej sporiteľne, a.s., kupuje priemyselný park pri Dubnici nad Váhom. Hodnota tejto akvizície sa pohybuje na úrovni 38,9 milióna eur. Informuje o tom realitno-poradenská spoločnosť CBRE, ktorá pri obchodnej transakcii zastupovala predávajúceho, developerskú spoločnosť Invest4SEE Investment Holding GmbH.

Celý článok

20. 3. 2018

Investori do komerčných nehnuteľností najviac preferujú priemyselný sektor

Priemyselný, ale najmä logistický sektor je najžiadanejšou oblasťou medzi investormi do komerčných nehnuteľností v regióne EMEA. Po prvýkrát predbehol záujem o priemyselné nehnuteľnosti záujem o kancelárie. Potvrdzujú to výsledky najnovšieho prieskumu realitno-poradenskej spoločnosti CBRE.

Celý článok

13. 2. 2018

Koniec roka bol charakteristický vysokou nájomnou aktivitou v oblasti priemyselných nehnuteľností

Celková miera prenájmov v roku 2017 zaostala za rokom 2016 o 16 percent. Najviac transakcií bolo uzavretých v logistickom sektore. Aj záver roka bol charakteristický vysokou úrovňou výstavby priemyselných nehnuteľností, ktorá bola sprevádzaná vysokou mierou vopred dohodnutých prenájmov – až v troch štvrtinách prípadov.

Celý článok

7. 12. 2017

Priemyselní investori začínajú na Slovensku narážať

Aj napriek tomu, že sa Slovensku doposiaľ úspešne darilo získavať nové priemyselné investície, už v neďalekej budúcnosti môže mať naša krajina problém s ich umiestnením. Dôvodmi sú nedostatok pracovnej sily, nerozvinutá cestná infraštruktúra, či nepripravenosť pozemkov.

Celý článok

14. 11. 2017

Neobsadenosť priemyselných nehnuteľností mierne stúpla, CBRE eviduje výstavbu vysokého počtu projektov s vopred dohodnutým prenájmom

Tretí kvartál na trhu priemyselných nehnuteľností bol charakteristický stabilnou aktivitou v oblasti prenájmov. Tá bola v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom len mierne nižšia. Najviac transakcií bolo uzatvorených v logistickom a automobilovom sektore. Neobsadenosť priestorov v Bratislave a okolí sa držala na úrovni 3,64 %, v poslednom štvrťroku sa však očakáva jej pokles.

Celý článok

21. 9. 2017

Nové logistické areály sa v okamihu zaplnili

Rastúca domáca ekonomika aj optimálne spojenie zo Slovenska do Európy držia vysoký záujem o skladovacie i prepravné haly .

Celý článok

28. 6. 2017

V priemyselnom parku v Dubnici nad Váhom pribudla nová logistická spoločnosť Kuehne+Nagel

Invest4SEE, významný stredoeurópsky developer v oblasti priemyselných nehnuteľností, prilákal na Slovensko ďalšiu významnú logistickú spoločnosť Kuehne + Nagel. Tá bude v priemyselnom parku v Dubnici nad Váhom zabezpečovať komplexné logistické služby pre spoločnosť Považský cukor, ktorá je členom skupiny Nordzucker Group. Kuehne + Nagel obsadila skladové priestory s celkovou rozlohou 10 tisíc metrov štvorcových.

Celý článok

20. 4. 2017

Nové haly a sklady rastú ako z vody

Neutíchajúci dopyt na trhu priemyselných a logistických nehnuteľností bude naďalej ťahať autopriemysel, pridá sa expanzia e-commerce.

Celý článok

20. 2. 2017

Pozitívny vývoj v priemyselnom sektore by mal zotrvať aj v roku 2017

Pokračujúci rast nájomnej aktivity. Automobilový priemysel lídrom v sektore. Nízka miera neobsadenosti priestorov. Stabilná výška prenájmov. Toto sú hlavné charakteristiky trhu priemyselných nehnuteľností počas roku 2016. Vyplýva to zo správy spoločnosti CBRE Slovensko o situácii v tomto sektore za posledný kvartál minulého roku.

Celý článok