Nechajte nám na seba kontakt, čoskoro sa Vám ozveme s ponukou

alebo
Pomáha Vám

Novinky

Kategórie novinek

11. 6. 2019

Nedostatok ubytovní pre pracujúcich v automobilovom priemysle môže spôsobiť problémy s produktivitou

Pozitívna ekonomická situácia, rekordne nízka nezamestnanosť a narastajúce požiadavky na pracovníkov v automobilovom priemysle a v priemyselných parkoch vytvárajú priaznivé prostredie na výstavbu ubytovní pre zamestnancov.

Celý článok

7. 5. 2019

CBRE: Dopyt po industriálnych priestoroch v SR medziročne klesol o tretinu

Dopyt po industriálnych a logistických priestoroch v prvom kvartáli tohto roku dosiahol úroveň 81 017 metrov štvorcových. To predstavuje pokles, tak voči predchádzajúcemu štvrťroku (o 61 %), ako aj voči rovnakému obdobiu minulého roku (o 34 %).

Celý článok

6. 3. 2019

Priemyselné nehnuteľnosti: Nájomná aktivita sa ku koncu roka strojnásobila

Posledný štvrťrok minulého roka bol v oblasti prenájmu developerských parkov na prenájom v štandarde “A” veľmi úspešný. Nájomná aktivita sa oproti predošlému kvartálu strojnásobila. Vyplýva to z analýzy realitno-poradenskej spoločnosti CBRE.

Celý článok

21. 11. 2018

Vyššia aktivita v prenájmoch priemyselných nehnuteľností najmä v regiónoch Slovenska

Celková aktivita v prenájmoch priemyselných nehnuteľností na Slovensku dosiahla v treťom štvrťroku 60 923 m², čo predstavuje pokles trendu v porovnaní s predchádzajúcim kvartálom o viac ako 7 %. Najviac zmlúv bolo podpísaných spoločnosťami z výrobnej sféry, nasledovali poskytovatelia z oblasti logistiky (transport, skladovanie). Na trhu dominovali najmä nové prenájmy, ktoré predstavovali až 87 %, za nimi nasledovali expanzie existujúcich projektov (7 %) a renegociácie nájomných zmlúv (6 %).

Celý článok

21. 11. 2018

Projekty musia viac „myslieť“ na ľudí

Mestá by pri tvorbe industriálnych zón spoluprácou s odborníkmi v oblasti komerčných nehnuteľností dokázali priemyselné a logistické parky správne nastaviť.é parky a priemyselné parky na Slovensku rozširujú kapacity, a napriek tomu sú lokality, kde areály postavené s podporou od štátu zívajú prázdnotou.

Celý článok

1. 10. 2018

Londýn je najväčším technologickým centrom v EMEA, potenciál rásť má aj Bratislava

Hlavné mesto Veľkej Británie bolo vyhodnotené ako najväčšie centrum (klaster) výskumno-technologických prevádzok v regióne EMEA. Tvrdí to najnovšia štúdia realitno-poradenskej spoločnosti CBRE. Potenciál rásť však má aj Bratislava.

Celý článok

4. 9. 2018

Nové priemyselné nehnuteľnosti postavené na špekulatívnej báze spôsobili zvýšenie miery neobsadenosti logistických priestorov

Vyššia neobsadenosť priemyselných priestorov, nižšia aktivita v oblasti prenájmov a stabilná úroveň cien nájomného. To sú základné charakteristiky trhu priemyselných nehnuteľností v druhom štvrťroku tohto roku na Slovensku podľa realitno-poradenskej spoločnosti CBRE.

Celý článok

22. 3. 2018

ČS nemovitostní fond kupuje priemyselný park Dubnica na Slovensku

ČS nemovitostní fond, ktorý je manažovaný - REICO investičná spoločnosť Českej sporiteľne, a.s., kupuje priemyselný park pri Dubnici nad Váhom. Hodnota tejto akvizície sa pohybuje na úrovni 38,9 milióna eur. Informuje o tom realitno-poradenská spoločnosť CBRE, ktorá pri obchodnej transakcii zastupovala predávajúceho, developerskú spoločnosť Invest4SEE Investment Holding GmbH.

Celý článok

20. 3. 2018

Investori do komerčných nehnuteľností najviac preferujú priemyselný sektor

Priemyselný, ale najmä logistický sektor je najžiadanejšou oblasťou medzi investormi do komerčných nehnuteľností v regióne EMEA. Po prvýkrát predbehol záujem o priemyselné nehnuteľnosti záujem o kancelárie. Potvrdzujú to výsledky najnovšieho prieskumu realitno-poradenskej spoločnosti CBRE.

Celý článok

13. 2. 2018

Koniec roka bol charakteristický vysokou nájomnou aktivitou v oblasti priemyselných nehnuteľností

Celková miera prenájmov v roku 2017 zaostala za rokom 2016 o 16 percent. Najviac transakcií bolo uzavretých v logistickom sektore. Aj záver roka bol charakteristický vysokou úrovňou výstavby priemyselných nehnuteľností, ktorá bola sprevádzaná vysokou mierou vopred dohodnutých prenájmov – až v troch štvrtinách prípadov.

Celý článok

7. 12. 2017

Priemyselní investori začínajú na Slovensku narážať

Aj napriek tomu, že sa Slovensku doposiaľ úspešne darilo získavať nové priemyselné investície, už v neďalekej budúcnosti môže mať naša krajina problém s ich umiestnením. Dôvodmi sú nedostatok pracovnej sily, nerozvinutá cestná infraštruktúra, či nepripravenosť pozemkov.

Celý článok

14. 11. 2017

Neobsadenosť priemyselných nehnuteľností mierne stúpla, CBRE eviduje výstavbu vysokého počtu projektov s vopred dohodnutým prenájmom

Tretí kvartál na trhu priemyselných nehnuteľností bol charakteristický stabilnou aktivitou v oblasti prenájmov. Tá bola v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom len mierne nižšia. Najviac transakcií bolo uzatvorených v logistickom a automobilovom sektore. Neobsadenosť priestorov v Bratislave a okolí sa držala na úrovni 3,64 %, v poslednom štvrťroku sa však očakáva jej pokles.

Celý článok

21. 9. 2017

Nové logistické areály sa v okamihu zaplnili

Rastúca domáca ekonomika aj optimálne spojenie zo Slovenska do Európy držia vysoký záujem o skladovacie i prepravné haly .

Celý článok

28. 6. 2017

V priemyselnom parku v Dubnici nad Váhom pribudla nová logistická spoločnosť Kuehne+Nagel

Invest4SEE, významný stredoeurópsky developer v oblasti priemyselných nehnuteľností, prilákal na Slovensko ďalšiu významnú logistickú spoločnosť Kuehne + Nagel. Tá bude v priemyselnom parku v Dubnici nad Váhom zabezpečovať komplexné logistické služby pre spoločnosť Považský cukor, ktorá je členom skupiny Nordzucker Group. Kuehne + Nagel obsadila skladové priestory s celkovou rozlohou 10 tisíc metrov štvorcových.

Celý článok

20. 4. 2017

Nové haly a sklady rastú ako z vody

Neutíchajúci dopyt na trhu priemyselných a logistických nehnuteľností bude naďalej ťahať autopriemysel, pridá sa expanzia e-commerce.

Celý článok

20. 2. 2017

Pozitívny vývoj v priemyselnom sektore by mal zotrvať aj v roku 2017

Pokračujúci rast nájomnej aktivity. Automobilový priemysel lídrom v sektore. Nízka miera neobsadenosti priestorov. Stabilná výška prenájmov. Toto sú hlavné charakteristiky trhu priemyselných nehnuteľností počas roku 2016. Vyplýva to zo správy spoločnosti CBRE Slovensko o situácii v tomto sektore za posledný kvartál minulého roku.

Celý článok